Únor 2013

Kabinet: MYTOLOGIE

25. února 2013 v 16:12

učitel: SARIEL VON GARDARIKE - profil + učebna

hodiny:
první ročník: PONDĚLÍ 18:00-18:45
druhý ročník: PONDĚLÍ 20:00-20:45

požadavky na žáky: SEŠIT VE WORDU

Náplň výuky 1. ročníku:
- slovanská mytologie
- mytologické světy, nejznámnější bohové, příběhy
- výprava za mýtickým stvořením
- exkurze: návštěva Rujány, Kyjeva a Uralu

Náplň výuky 2. ročníku:
- severská mytologie
- důkladné probrání všech světů a jejich návštěvy
- seznámení se se severským božstvem a mýtickými bytostmi
- příprava pro Ragnarök a jeho prožití

Studijní materiály:

Úkoly:
Bude jich dost :P

Kabinet: VÝROBA KOUZELNÝCH PŘEDMĚTŮ

24. února 2013 v 21:21

vyučující:
RAJA LUTHRIELA LAVREYOVÁ - profil + učebna
JESSICA SAKSONOVÁ - profil + učebna

hodiny:
UPRAVUJE SE

požadavky na žáky: HŮLKA, NOŽÍK, NŮŽKY, FLAKÓNKY

Osnovy:

Kabinet: ALCHYMIE A LEKTVARY

24. února 2013 v 21:11

učitelka: AGNES KRUMLOVÁ - profil + učebna

hodiny:
první ročník: SOBOTA 18:00 - 18:45
spojené exkurze pro oba ročníky: SOBOTA 19:00-21:00

požadavky na žáky: HŮLKA, NOŽÍK

Náplň výuky 1. ročníku:

- zvětšení kamene
- ztělesnění ducha
- rozpuštění pevné látky
- vznik Hermafrodita
- látka rozpouštějící všcehny látky
- využívání symbolů
- Homunkulus
- Elixír života
- Diamantové tělo

Kdo jiný, než schopný alchymista, si může pohrávat s životem a smrtí a zaměňovat jejich podstaty ... člověk je duše a člověk je hmota, naučíte se tyto složky oddělit i spojit.


Kabinet: KLETBY

24. února 2013 v 21:03

učitelka: DISLEEP EVANES - profil + učebna

hodiny:
PŘIPRAVUJE SE

požadavky na žáky: žádné

Osnovy:
PŘIPRAVUJÍ SE

Náplň a pravidla hry

21. února 2013 v 19:54

Vítejte v městečku Magoniteris, kde sny se stávají skutečností a fantazie ožívá ...

Niteris znamená mor ... a Magoniteris je předzvěstí, že svět podlehne čarovné vlně, která zachvátila tuto oblast a nyní láká davy, aby odkrývaly taje světa a odhalovaly doposud skrytá kouzla, která nás obklopují ...

Teď máte možnost naučit se všemu, co vás jinde nenaučí, a poznat, jak vznikaly prastaré mýty, co je na nich pravdivého, kolik síly se kolem nás ukrývá, jakou moc mají čarodějové ... jakou moc máte vy!PŘIHLÁŠKY

Existují přihlášky dvojího typu: pro nové učitele a pro nové žáky. Hra je bezplatná a odesláním přihlášky se zavazujete pouze k přijmutí nové role. Školní rok trvá 4 měsíce (od září do prosince a od března do června) - v průběhu této doby nedoporučujeme zrušení účtu, neboť tím připravíte váš obor o značný počet bodů, rovněž není možné nastoupit již do rozběhnutého ročníku (jen po domluvě). Možnost registrace se zobrazí vždy včas: měsíc či dva před zahájením dalšího ročníku. Již registrovaní žáci se nemusí do nových let registrovat znovu, budeme s nimi automaticky počítat, napište však vedení v případě, že byste chtěli odstoupit.

Prosíme, nezakládejte si duplicitní účty. Jednak se to dá odhalit, jednak také můžete v pozdějších ročnících zabrat místo jinému studentovi, neboť učitel si může určit maximální počet žáků ve třídě.


PŘEDMĚTY

Jakmile odešlete přihlášku, přijímáte identitu čaroděje či čarodějky, což vám otevře dveře do zdejší magické akademie, pilíře našeho městečka. Na škole si zvolíte jeden ze tří oborů podle zájmů a časových možností, neboť pod každý obor spadají jiné povinné předměty. Pokud by vás však lákaly i předměty spadající pod další obory, můžete si je rovněž navolit a v tu chvíli se pro vás stávají povinnými. Obory a předměty jsou následující:

BABY JAGY/DĚDOVÉ JAGOVÉ: Rusko-česká zaklínadla, Vlastní přeměna
MÁGOFÁGOVÉ: Kletby, Mytologie
DIVODĚJOVÉ: Alchymie a lektvary, Výroba kouzelných předmětů


Na škole je rovněž možné učit se následující zcela volitelné předměty:

Zaklínadla, Fiktivní filosofie

A kroužky:

Dračí srdce, Grafikós, Magická Historie


ZPŮSOB VÝUKY

Výuka probíhá obvykle na chatu, pokud učitel nezažádá o výjimku (skype, vlastní blog). Studenti, kteří jsou na daný předmět přihlášeni, jsou povinni dostavit se na něj včas. Pokud nebudete moct přijít, napište - pokud možno předem - omluvenku učiteli. Pakliže je omluvenka zaslána předem, je učitel povinnen vás omluvit, avšak pokud ji zašlete až poté, co hodina proběhne, záleží jen na jeho dobré vůli, zda vám absenci odpustí, nebo ne.

Na chatu probíhá výuka následujícím způsobem:
Učitel: *vejde do místnosti* Dobrý den. *rozhlédne se po třídě* Vás tady moc není.
Student: *postaví se na pozdrav* Mám vyřídit omluvenku od A a B, že se jim kryje váš předmět s jiným předmětem a budou chodit o pět minut později.


Na chatu vždy uvádějte celé jméno (křestní i příjmení), pod kterým jste se zaregistrovali (alespoň v prvním ročníku, aby se jména nepletla)
Pokud chcete vyjádřit činnost, vložte ji mezi hvězdičky: *odchází* nebo *odcházím* (je možné psát ve třetí i první osobě)
Nikdy nepište za ostatní postavy:

Student: *přihlásí se a začne mluvit, když je vyvolán*

V takovém to případě, musíte vždy počkat na reakci druhého hráče.

Student A: *přihlásí se*
Učitel: *ignoruje hlásící se studenty a pokračuje ve výkladu*

Nikdy nevíte, jak se kdo zachová, takže HRAJTE JENOM ZA SEBE.

Pamatujte na to, že vyučovací hodina je zcela v režii učitele ... a pakliže se rozhodne zavést vás na exkurzi třeba do Říma, ačkoliv probíráte Řecko, neodporujte. Můžete se o tom zmínit inspektorovi, který zjistí všechny okolnosti, ale nikdy hodinu nesabotujte, jinak připravíte sebe i obor o body.


BODOVÁNÍ A OBCHODOVÁNÍ

Body (Niterisky) jsou pravidelně udělovány za přítomnost na hodině a strhávány za absenci, pokud nemáte omluvenku. Niterisky můžete získat i v soutěžích a za brigády. Za nákupy je ztrácíte.

Brigády se zakládají v obchodním centru Morbus. Jelikož jde o obchodní centrum, jsou i brigády obchodního typu ... Jako vzor jsou zde obchůdky s pár školními potřebami. Jejich zakladatel zveřejňuje fotografie zboží, které nabízí, popis zboží a cenu.

Jelikož je nemožné uhlídat hospodaření s penězi, platí se rovněž Niteriskami. Kupující napíše do komentářů název zboží, o které má zájem, a pakliže zboží stojí třeba 20 Niterisek, bude tento počet strhnut z bodů kupujícímu a přičten prodávajícímu. Na tomto principu budou založeny všechny brigády v centru Morbus.

Hráči, kteří budou chtít založit vlastní obchůdek, musí poslat žádost vedení školy, které se může a nemusí rozhodnout pro schválení. Pokud vám bude brigáda schválena, obdržíte heslo k centru Morbus - pakliže zneužijete této příležitosti a k vedení se dostanou nějaké stížnosti na náhlé změny v článcích o prodeji zboží, bez ohledu na to, kdo poruší pravidlo důvěry, všechny obchůdky propadnou škole nebo budou zrušeny!!

Místo v centru si musíte pronajmout za symbolický poplatek (placeno v Niteriskách), který odvedete vedení školy. Utracené body za poplatek by se vám měly brzy vrátit ve výdělku.

V obchůdku můžete prodávat cokoliv, co vás napadne ... musíte však vždy uvést i obrazový materiál: pakliže vás zajímá móda a máte plnou skříň zajímavých modelů, o které se chcete podělit, založte si virtuální obchod s oblečením, pokud máte sbírku švýcarských nožíků, neváhejte je nafotit a prodat ...

Fantazii se u nás meze nekladou, takže ať vás napadne cokoliv, nebojte se ozvat.


KROUŽKY

Kroužky jsou dalším typem brigád. Pakliže si zažádáte o založení kroužku, bude vám zařízen vlastní kabinet i učebna (na chatu). Narozdíl od běžného předmětu může být kroužek veden i pro jednoho studenta (avšak čím víc studentů seženete, tím víc Niterisek dostanete). Kroužek si může založit jak žák, tak učitel a přihlásit se do kroužku také smí obě skupiny hráčů.

V kroužku můžete učit prakticky cokoliv, od smyšlených předmětů, které vám nebyly třeba uznány za plnohodnotné vyučovací předměty (vampirismus, vodnictví, černá magie), přes různé kreativní kroužky, po doučování - jak předmětů z MAMU, tak například matematiky, češtiny apod. - využijte všech znalostí a předností, jaké máte.

Abychom dohlédli na to, že se kroužek nepromění v obyčejnou drbárnu, na což zde jsou vymezené prostory (například klub Güll), nevyhnete se pravidelné inspekci. Pokud však budete učit předmět, který nebyl vedením uznán za plnohodnotný, a hodnocení inspekce bude kladné, může se stát, že se z vašeho kroužku stane opravdová vyučovací hodina.Registrace učitele

17. února 2013 v 21:35

Pročtěte si prosím nejprve náplň a pravila hry. Děkujeme.Jak početný učitelský sbor může být, určuje počet registrovaných žáků. Základem je, aby byly obsazeny všechny povinné předměty. Jeden předmět může být učen více učiteli a jeden učitel může učit více předmětů (maximálně dva), jak tomu bývá i na normálních školách, ale to záleží na zájmu studentů.

Pokud budete žádat o místo učitele předmětu, který je zde už zaveden a učen, musíte doložit, že jste jej studovali alespoň 3 roky. V případě, že původní učitel odstoupí dříve než odučí požadované 3 roky, přijmeme toho, kdo předmět studoval nejdéle a dokáže nejlépe sestavit osnovy.

Můžete samozřejmě zažádat i o zavedení vlastního předmětu. Zašlete nám, jak si představujete hodiny v následujících dvou ročnících, a my posoudíme, zda stojí za to zde vámi navržený předmět založit. Před tím, než zažádáte o zavedení vlastního předmětu, doporučujeme minimálně 1 školní rok zkušeností s touto hrou (ať už jako student nebo učitel jiného předmětu).

Možné je i založení různých kroužků, ve kterých se můžete věnovat prakticky čemukoliv ... od doučování reálných i zdejších předmětů, přes výtvarné kroužky, po zcela magické kurzy.

Pokud vás bude post učitele lákat, napiště nám přihlášku:

Pro již učený předmět:

1. Jméno, které si volíte do hry
2. Počet školních let, které jste tady prožili, a zda jako učitel nebo student
3. Jaký předmět chcete učit
4. V jakou dobu předmět chcete učit
5. Váš reálný věk (doporučujeme 15+)
6. Nástin osnov a stručný popis náplně
7. Speciální požadavky na studenty


Pro vámi navrhovaný předmět + pro předmět, který škola zavedla, avšak zatím není obsazen.

1. Jméno, které si volíte do hry
3. Jaký předmět chcete učit
4. V jakou dobu předmět chcete učit
5. Váš reálný věk (doporučujeme 15+)
6. Osnovy a důkladný popis náplně (exkurze, výklady, zdroje - třeba Wikipedie nebo učebnice)
7. Speciální požadavky na studenty (dostupné v centru Morbus)

Do hry můžete zvolit své reálné jméno nebo jméno vymyšlené, ale nepřebírejte jména celebrit. Můžete však jména nakombinovat (např. Helena Landová) nebo poupravit (např. Hell Elena von Dráčková). Každý nick musí obsahovat křestní jméno a příjmení, ale délka jména je zcela libovolná. Myslete však na to, že vy ho budete psát do chatu.

Obě přihlášky zasílejte na e-mail: ganapetrovna@seznam.cz

Registrace žáka

17. února 2013 v 21:15

Doporučujeme registraci do hry pouze lidem starším 11ti let. Samozřejmě nás můžete přechytračit a napsat, že jste starší, ale v takovém případě vám nikdo nezaručuje, že vás hra bude opravdu bavit a budete ji plně chápat.

Než se přihlásíte, přečtěte si prosím náplň a pravidla hry.

Do komentářů pak napište:

1. Jméno, které si volíte do hry*
2. Obor, který volíte
3. Případné volitelné předměty, které byste se chtěli učit
4. Něco o své osobnosti**
5. Váš reálný věk
6. Kontakt na vás (nejlépe email nebo blog, může být i Skype, ale abyste tam byli k zastižení)

*Prosím nekopírujte jména celebrit (např. Marilyn Monroe) ani filmových/literárních postav (např. Harry Potter), můžete však jména libovolně kombinovat (např. Harry Monroe či Marilyn Potter), ale i utvářet svá vlastní.

**Pakliže si nezvolíte obor, který by vám nejvíce vyhovoval, vybere vám ho vedení na základě popisu vaší osobnosti a vašich zájmů ... Pokud se vás toto týká, nezapomeňte uvést, v jaké dny a hodiny by se vám výuka nejvíce hodila.

Může se stát, že studenti, kteří často chybí na písemky, budou skládat komisionální zkoušky - záleží na rozhodnutí profesora.