Březen 2013

Rozvrh hodin

31. března 2013 v 19:39

ROZVRH PRO PRVNÍ ROČNÍK:ROZVRH PRO DRUHÝ ROČNÍK:

MODRÁ - předměty spadající pod obor Divodějů
ZELENÁ - předměty spadající pod obor Mágofágů
ČERVENÁ - předměty spadající pod obor Bab Jag
ŽLUTÁ - volitelné předměty
ORANŽOVÁ - kroužky
BÍLÁ - povinné pro všechny obory

Názvy některých hodin jsou zkráceny, aby se do rozvrhu vešly ...

"Výroba" = Výroba kouzelných předmětů
"RČZ" = Rusko-česká zaklínadla
"Alchymie" = Alchymie a lektvary
"V. přeměna" = Vlastní přeměna

Kabinet: ZAKLÍNADLA

28. března 2013 v 23:29

učitelka: ANDYNKA MALLORYOVÁ - profil + učebna

hodiny:
první ročník: ČTVRTEK 18:00-18:45
druhý ročník: ČTVRTEK 19:00-19:45

požadavky na žáky: -----

Osnovy: přibudou brzy

ZMĚNY V ROZVRHU

23. března 2013 v 17:02 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Pokud jste tu dlouho nebyli, přečtěte si pečlivě všechny články z rubriky "novinky, oznámení a upozornění"

Fiktivní filosofie byla původně psaná na pondělí ve 20:00, ale jelikož by se překrývala s Mytologií a spousta Mágofágů má právě o filosofii velký zájem, byla přesunuta na 19:00 a končit bude v 19:45.

Velké změny nastaly i u Divodějů, neboť páteční hodiny Alchymie by se překrývaly s Vlastní přeměnou z oboru Bab jag a minimálně velká část učitelského sboru - věřím, že časem i žáků - by chtěla navštěvovat oba dva tyto předměty, proto byla páteční hodina Alchymie a lektvarů přesunuta na 17:00 a sobotní na 18:00!!

Rovněž u nás začínají vznikat první kroužky, které mají šanci stát se plnohodnotným předmětem. Zápis do nich bude uzavřen až asi dva týdny po zahájení školního roku, aby se i již registrovaní žáci mohli zapsat.


ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

22. března 2013 v 18:37 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění

Stále se můžete registrovat - i jako žáci, i jako učitelé -, avšak už se blížíme ke slavnostnímu zahájení, tudíž jako profesor se můžete registrovat nejpozději do této neděle, 24.3. 2013, abychom stihli zařídit a upravit všechny učebny a kabinety, a jako žák do 31.3. 2013!

Buďto na konci března nebo začátkem dubna bychom také chtěli uvést do provozu centrum Morbus, kde si budete moci nakoupit úplně všechny učební pomůcky, a začneme pracovat na knihovně.

8.4. začíná výuka - pravděpodobně Fiktivní filosofií od 19:00, následně navazuje hned Mytologie od 20:00, takže bychom byli rádi, kdybyste se na vámi zvolené hodiny opravdu dostavili nebo dali - nejlépe předem - vědět, že vám do toho něco vlezlo a nemáte čas. Do 5.4. máte také možnost změnit obor, v průběhu školního roku by vás to už něco stálo a pravděpodobně by nešlo jen o nějaký malý symbolický poplatek.

V neděli 7.4. vypukne v klubu Güll od 18:00 zahajovací slavnost, na které bych všechny - učitele, žáky i inspektory - chtěla uvítat v naší akademii, ale také je seznámit s řádem a případnými změnami. Budete se mě nebo nejlépe Sariela, mého zástupce, moci zeptat na cokoliv, co by vás zajímalo, nebo se zkrátka jen pozdravit se spolužáky a seznámit s učiteli, hlavně s vedoucími vašich oborů.

Mezi 1.-5. dubnem přibydou na stránky profily všech žáků, kde bude uvedeno jméno, příslušnost k oboru, ročník, volitelné předměty, věk, případně fotografie, kdo by ji chtěl zaslat, a kontakt, pokud s tím budete souhlasit. Každé dva týdny by se na vašich profilech měl také aktualizovat stav nasbíraných Niterisek, které můžete získat za soutěže, hry, brigády, ale hlavně známky a pilnou docházku. Do kabinetu každého profesora také brzy přibyde položka oznamující bodový stav, přičemž učitelé mohou Niterisky sbírat za každou odučenou hodinu, kladnou inspekci, brigády, hry a soutěže. V kabinetech vedoucích oborů bude uveden i celkový počet bodů oboru.

REGISTRACE DO OBORU MÁGOFÁGŮ JE STÁLE POZASTAVENÁDŮLEŽITÉ

16. března 2013 v 20:40 | Gana Petrovna |  Novinky, oznámení a upozornění

Byla bych ráda, kdyby se vyrovnal stav počtu studentů v oborech, proto nyní POZASTAVUJI REGISTRACI DO OBORU MÁGOFÁGŮ. Je to sice bezespory zajímavý obor, ale to jsou všechny: každý předmět má co nabídnout. Kdybyste si nebyli jistí, co od předmětů čekat, neváhejte napsat profesorům do kabinetu, určitě vám rádi odpoví a všechno vysvětlí.


Obory

15. března 2013 v 18:39 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Dobrý večer,
těší nás, že máte takový zájem o studium na této škole, nicméně se nám zatím zaplňují pouze dva obory ze tří. Sice není povinné obsadit všechny, aby byl školní rok spuštěn, ale myslím, že by byla škoda, kdyby obor Bab jag zůstal letos uzavřený. Vím, že když se řekne "Baba jaga", nezní to v žádném případě tak vznešeně jako třeba "Divoděj", ale předměty jsou zajímavé stejně.

Vlastní přeměna je už z biologického hlediska nesmírně impozantní předmět .. a co teprve když rozeberete metamorfózy na filosofické úrovni? Z čeho mohou při přeměně člověka v havrana vzniknout křídla? Jak se prohazují nervová a cévní soustava při přeměně na prvoústé? Jak si člověk zachová zdravý rozum, když se jeho mozek při přeměně mnohonásobně změnší? Nikdy nenajdete odpovědi, pokud nezkusíte studovat tento nesmírně zajímavý předmět.

Rusko-česká zaklínadla nejsou v žádném případě oborem pro obstarožní komunisty, naopak jde o moderní předmět, vylepšení starých zaklínadel, neboť zde se naučíte pracovat i s jinými slovanskými jazyky. Poznáte vývoj jazyků, jak zaklínadla pronikla do běžné mluvy, proč se s každou věcí musí zacházet se zvláštním přístupem ... Jak se věci mění? Jak můžete něco či někoho zaklít? I na tohle vám zůstanou odpovědi uzavřené, když oboru Bab jag nevěnujete svou pozornost.

Zaklínadla sama o sobě jako nepovinný předmět navíc možná ani nebudou otevřena. Chtěl bych proto poprosit všechny ty, kteří se na tento předmět zapsali, aby případně zvážili přestup k Babám jagám ... samozřejmě nemusíte a při nejhorším, kdybychom nesehnali učitele, který by se na Zaklínadla speciaizoval, a zájem o tento předmět by stále byl, ujal bych se tohoto předmětu sám, nicméně pakliže tu máte možnost studovat rozšířenou verzi, přijde mi vyloženě zbytečné otevřít nepovinný předmět a plnohodnotný ne.

Tímto vás rozhodně nechci odrazovat od zápisu do jiných oborů, jen bych vám rád připomněl, že jsou ty tři, nikoliv jen dva.

Pro Mišel Wortes

14. března 2013 v 17:57 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Mišel,
jsem moc rád, že ses zaregistrovala do hry a vážím si toho, že sis zvolila pro studium právě můj předmět. :D Nicméně k němu sis navolila Alchymii a ta spadá do jiného oboru. Každý žák by měl patřit jen do jednoho z oborů a ty jseš každou nohou v jiném, takže si prosím jeden definitivně vyber - buďto divodějný obor, přičemž bys k alchymii přibrala Výrobu kouzelných předmětů (což je nesmírně zajímavý předmět, který navazuje na tu část Alchymie, kdy se budete učit přetvářet hmotu), nebo obor Mágofágů, ve kterém by se pro tebe spolu s Mytologií staly povinné Kletby (což je taky nesmírně zajímavý předmět propojený s Mytologií, neboť mytologie sama je kletbami protkaná). Vybírat můžeš podle časových možností: Kletby se vyučují ve středu večer, Výroba v pátek odpoledneOtevření centra Morbus a knihovny

12. března 2013 v 19:45 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění


Stále pracujeme na dalším blogu, kde snad již za pár týdnů otevřeme nákupní středisko Morbus, ve kterém budou moct obyvatelé městečka najít všemožné doplňky, studenti zakoupit veškeré školní potřeby a otevřít si vlastní obchůdky jako brigády.

Knihovnu připravujeme až na příští školní rok, neboť její zařízení si žádá spolupráci opravdu všech učitelů. Bude jí také věnován vlastní blog a každý článek by pak měl představovat jednu učebnici. Výhodné to bude především pro ty studenty, kteří budou často chybět nebo si nebudou schopni vést přehledné zápisky.

Průkazka do knihovny je normálně placená, ale (!!!) studenti fiktivní filosofie dostanou 50 % slevu a hráči, kteří do knihovny přispějí "knížkou", již vedení schválí, budou mít přístup ke všem knihám zcela zdarma, avšak jen v tom školním roce, v jakém knihou přispějí.

(bavíme se stále o virtuální platbě v Niteriskách)

Později bychom chtěli knihovnu rozšířit i o "beletrii", tedy nabídnout i studentům psát pro ní knihy v podobě povídek, fejetonů, esejí, výkladů, úvah a básní, nebo založit alespoň městský "tisk", který by byl vymezen právě pro studentské píspěvky.

Každý příspěvek by samozřejmě vynesl studentům i učitelům cenné body, přičemž plánujeme nejlepší sběratele Niterisek ocenit i hmotnou odměnou.Jen zcela technicky: oznámení budou psána žlutě, novinky zeleně, upozornění červeně.

Baby Jagy + dědové Jagové

12. března 2013 v 19:05

Baby Jagy a dědové Jagové jsou čarodějové přechovávající moudrost světa, jak ho známe. Jen oni dokáží zmámit jak člověka, tak přírodu samu, ale především využít všudypřítomné moci.


Komnata Bab Jag a dědů Jagů

ÚSPĚCHY:

3. místo ve sběru Niterisek (VA13) - 745 N
2. místo ve sběru Niterisek (VG13) - 652 N

Divodějové

12. března 2013 v 18:53


Čarodějové, kteří nerozkládají magii na složky dobra a zla, ale vnímají ji jako celek a součást všeho živého, volí obvykle divodějný obor, neboť nabízí možnost studia předmětů, které pomohou čarodějům toužícím po poznání přírodních tajů, proniknout až do nejhlubších sfér všudypřítomných čar.


Komnata Divodějů


ÚSPĚCHY:

1. místo ve sběru Niterisek (VA13) - 1603 N
3. místo ve sběru Niterisek (VG13) - 425 N