Duben 2013

Soutěž: logo školy/oborů

28. dubna 2013 v 20:04 | Sariel |  Hry a soutěže

Už při slavnostním zahájení, které proběhlo 7.4. v klubu Güll (ano, ta přehláska tam patří, byť to většina z vás ignoruje), jsme vyhlásili několik soutěží nebo i jiných nabídek, jak získat body. Nyní, když snad už nebude docházet k tolika změnám, jejich zadání budeme postupně zveřejňovat i na hlavní stránce školy - na nástěnce.

Začneme soutěží o nejpovedenější logo školy a jednotlivých oborů. Jsou to vlastně dvě soutěže v jednom, ale staví na stejném pricnipu: úkolem vás, drahých studentů, ale i vážených profesorů, je nakreslit/namalovat obrazec, který by reprezentoval buďto školu nebo některý z oborů.

Loga můžete graficky upravit, ale byli bychom rádi, kdyby nevznikala jenom graficky - přímým spojením jiných log (třeba nějakých hudebních skupin, firem apod.).

Neexistuje žádné přesné zadání, jak by logo mělo vypadat ... může v sobě skrývat počáteční písmeno školy/oboru, může představovat stylizované symboly předmětů, jaké do oborů spadají (hůlky, nožíky, kotlíky apod.), může být černobílé, ale i barevné ... zkrátka je jen na vás, jak si s tím pohrajete.

Jak jsem naznačil na začátku, na stvůrce nejlepšího loga čeká určité bodové ocenění. Pokud by se sešlo více návrhů na jedno logo, nechali bychom hlasovat obyvatele našeho městečka v anketě, aby si sami rozhodli, jaké logo chtějí, aby reprezentovalo akademii i obory.

Prozatím necháváme soutěž otevřenou do konce května, ale pokud by nějaká loga i kolem 31.5. chyběla, nechali bychom ji až do konce školního roku, abyhom skončili důstajně a úplně. Byla by totiž škoda, kdyby třeba dva obory své logo už měly a jeden na něj stále čekal, ale po ukončení soutěže se třeba ani nedočkal.

Loga můžete navrhovat pro všechny obory, ne jen pro ten svůj!

Návrhy posílejte na email ředitelce: ganapetrovna@seznam.cz

Moc všem děkuji,

BABÁM JAGÁM ODPADAJÍ OBĚ PÁTEČNÍ HODINY!!!

24. dubna 2013 v 19:35 | Sariel

Tento týden - v pátek 26.4. - odpadnou Babám Jagám jak Rusko-česká zaklínadla, tak Vlastní přeměna. Profesorka Sallari Alia bohužel utrpěla menší úraz a poprosila nás, zda by si mohla vzít volno minimálně do úterka. Obě hodiny tedy budou nahrazeny někdy v příštím týdnu, konkrétní čas bude ještě upřesněn.


PŘESUN PÁTEČNÍ ALCHYMIE!!

23. dubna 2013 v 17:58 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění

V pátek 26.4. 2013 odpadá hodina Alchymie a nahrazena bude hned následující den, tedy v sobotu 27.4. v 18:00! Na tuto hodinu pak hned navazuje druhá, již normální sobotní hodina Alchymie. NEJDE O TRVALÝ PŘESUN! Prosím, myslete na to a dostavte se.


Důležité!!

21. dubna 2013 v 16:02 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Dnešní VÝROBA tedy sice bude dvouhodinová, jak sliboval předchozí článek, ale začíná NORMÁLNĚ OD 19:00, po 45 minutách následuje přestávka a druhá hodina začíná hned ve 20:00!!

K tomuto přesunu muselo dojít, neboť v 18:00 začíná v KLUBU GÜLL přivítání nově příchozích členů, což je Eleanor a Kobliha, ale také seznámení žáků, kteří byli dlouho neaktivní s řádem a možnostmi školy. Doporučuji toto setkání tedy každému, kdo si stále není v něčem jistý, má nějaké otázky nebo se chce zkrátka jen seznámit s nově příchozými.

Nezapomeňte se také dostavit na kroužek Magická historie, dnes od 17:00.


Profil: Eleanor Halibell

21. dubna 2013 v 15:15

Jméno: Eleanor Halibell
Obor: Baby Jagy
Volitelné předměty: --
Inventář: vraní pero, kostra vrány
Body: --
Ročník: třetí
[vysvědčení: 1. ročník]

Upozornění pro DIVODĚJE A ŽÁKY ZAKLÍNADEL

20. dubna 2013 v 15:28 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Všem vám přeji příjemnou sobotu!
Bohužel došlo k dalším změnám v rozvrhu, takže kromě sobotní ALCHYMIE, o které se již dříve rozhodlo, že bude trvale přesunuta na pozdější hodinu, tedy 19:00, se přesouvá také VÝROBA KOUZELNÝCH PŘEDMĚTŮ a to sice na NEDĚLI OD 19:00. Jelikož znovu v pátek nečekaně odpadla, čeká vás tuto neděli, 21.4., DVOUHODINOVKA a to od 18:00 !

Druhá věc je, že ve ČTVRTEK 25.4. se bude psát ze ZAKLÍNADEL OPAKOVÁNÍ na již probranou látku. Jelikož se na minulou hodinu dostavily jen 2 studentky, profesorka Malloryová nás poprosila, zda bychom nemohli takto dát vědět zbylým stůdentům - tak to vezměte na vědomí!

Prosím, hlídejte si svůj rozvrh - jaké hodiny navštěvujete, máte napsáno v profilu ... Pokud byste jakoukoliv hodinu nestíhali, napište omluvenku do kabinetu v podobě komentáře, pokud byste ji nestíhali trvale, zvažte přestup do jiného oboru, ať se vám zbytečně neodečítají body. Pokud by šlo o volitelný předmět, není probém se z něj prostě odhlásit - ovšem se ztrátou bodů.

Celkový ROZVRH už je taky aktualizovaný a v kabinetech jsou informace rovněž obnovené.Registrace do kroužků končí již zítra, 19.4.

18. dubna 2013 v 16:14 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění

V sobotu 20.4. začíná od 20:00 první hodina nového kroužku, který se pyšní názvem Dračí Srdce. Vede jej Philiss Devodier, studentka z oboru Mágofágů. Jako četbu všem zájemcům doporučila Eragona - ostatně všechny podrobnosti najdete tady v kabinetě nebo na blogu Philiss.

Zájemci jsou zatím následující:
Alex Darkness
Nikoláos Deeper
Astra ad Descendere
Jackie Lewis
Gabux Merried


Jen o den později, tedy v neděli 21.4., rovněž začíná první hodina dalšího našeho zajímavého kroužku - hodina Magické historie. Protože kroužek začíná až 21., je možné se do něj registrovat ještě do 20., možná i později po domluvě s vyučující, kterou se stala studentka z oboru Divodějů NatySs Anett Sulai. Všechny podrobnosti najdete v kabinetě.

Zájemci o tento kroužek jsou:
Nikoláos Deeper
Philiss Devodier
Wiky Dream
Sariel von GardarikeVe středu 24.4. 2013 dvouhodinovka KLETEB + připomínka pro alchymisty

18. dubna 2013 v 15:54 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění
Bohužel musela kvůli technickým problémům odpadnout hodina kleteb ze 17.4., ale profesorka Mandragor je ochotna nahradit odpadlou hodinu dvojnásobnou dávkou magie.
24.4. budou Kletby tedy začínat běžně ve 20:00, ale pokud minimálně dvě třetiny žáků vydrží, končit budou až kolem 21:30. Prosím všechny, kterých se toto týká, aby se k tomu vyjádřili a dali vědět, zda nemají problém vydržet o hodinu déle.
Na blogu Philiss rovněž najdete informace o úkolech pro Mágofágy - jak z Mytologie, tak z Kleteb - oba jsou aktuální, vypracujte je a odevzdejte do nejbližší hodiny.


Ještě jednou chci také upozornit na to, že sobotní Alchymie se trvale přesouvá na 19:00. V rozvrhu se to snad objeví již v tomto týdnu, ale kdyby ne, nezapomeňte na to prosím. V kabinetech najdete vždy aktuální údaje o všech časech, tématech a jiných požadavcích, kontrolujte si je.


Přesun odpadlé hodiny Výroby kouzelných předmětů

12. dubna 2013 v 22:54 Novinky, oznámení a upozornění
Bohužel dnes v pátek 12.4. odpadla zcela neoznámeně hodina Výroby kouzelných předmětů. Profesorka Lavreyová ji však chce nahradit TUTO NEDĚLI 14.4. V 19:00!!! Prosím, vyjádřete se, zda vám to takto vyhovuje a na nahraznou hodinu přijdete. Kdyby ne, možné je ještě toto PONDĚLÍ OD 19:00. Jedná se však pouze o nahrazení dnešní hodiny, ne o trvalý přesun!

SOBOTNÍ ALCHYMIE OD 20:00

12. dubna 2013 v 20:15 Změny v rozvrhu

V sobotu začíná Alchymie obvykle od 17:00 ale nyní - především na přání studentů - bude přesunuta až na 20:00!! Zatím se jedná jen o hodinu v tomto týdnu, tedy 13.4. - nikoliv o stálou změnu!! Přesto je možné, že pokud by studentům vyhovoval spíše pozdější termín, byla by Alchymie trvale přesunuta, ale (!!!), jelikož již příští týden začíná ve 20:00 v sobotu kroužek Dračí srdce (připomínám, že registrace je otevřena do 19.4. a hlásit se můžete v kabinetě DS), bylo by možno Alchymii pesunout buďto na 19:00 nebo 21:00. Můžete o tom hlasovat tady nebo zkrátka napsat učitelce do kabinetu. Nebo to spolu vyřešte na zítřejší hodině.