!!UPOZORNĚNÍ PRO VŠECHNY!!

17. května 2013 v 18:13 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění


Čtěte pozorně celý článek, obsahuje vícero informací pro studenty z různých oborů i pro učitele:

Kolem 21.4. se u nás otevřely první dva kroužky: Magická historie a Dračí srdce. Nyní, o měsíc později, máme tu čest oznámit založení nového kroužku: Grafikós. Jak už název napovídá, v kroužku byste se učili grafickému umění a vyučující, studentka Jessica Saksonová, má tedy jediný požadavek: mít stáhnutý Photoshop (alespoň zkušební verzi), ale pokud jsem po domlouvání vyrozuměla vše správně, stažení zkušební verze by proběhlo hromadně až na první hodině kroužku, která se uskuteční v sobotu 25.5. od 18:00! Do té doby také probíhá registrace, kdyžtak pište, kdo máte zájem sem pod článek.
Pokud by všem tato doba vyhovovala, zájemci o studium grafiky by se pak sházeli už vždy v sobotu od 18:00 do 18:45.

Obdržela jsem rovněž zprávy, že na příští rok se chystá založení dalšího kroužku, tentokrát o Tolkienovi a jeho světě.


V příštím školním roce, který pravděpodobně začne 1.9. 2013, už s definitivní platností otevřeme i knihovnu, do které však již nyní můžete posílat své příspěvky, které mohou být následujících druhů:
a) kronika - postřehy z hodin apod., ale nevymýšlejte zběsile historii založení školy.
b) časopis - básně, rozhovory (s lidmi ze školy, ale i s historickými či fiktivními postavami, ovšem psané zajímavou formou), fejetony, úvahy, reportáže apod.
c) učebnice - toto je především pro vyučující; do učebnic můžete psát probranou látku i zajímavosti navíc a cokoliv, co souvisí s vaším předmětem vůbec, ale aby to mělo určitou formu. Jeden článek by se pak rovnal jedné "učebnici".
d) beletrie - sem může každý zaslat svou povídku jak z prostředí Magoniterisu, tak z jiných magických světů, škol, měst či dimenzí, ale byli bychom rádi, kdyby se příspěvky přeci jen týkaly stále magie, přinejhorším tématiky našich partnerských RPG her, což je zatím pouze hra o Hunger Games.

Příspěvky do knihovny posílejte na email ganapetrovna@seznam.cz a do předmětu napište vždy, do jaké kategorie byste chtěli váš článek zařadit. Zmiňte také, zda bude mít váš článek pokračování (zvlášť pokud jde o beletrii), a své jméno - anonymy nepřijímáme! Všechny příspěvky projdou kontrolou, rozhodně nezveřejníme úplně vše!


Pravděpodobně také od následujícího školního roku (nejdříve v červnu) otevřeme soubojnickou místnost, kde si každý student, ale i profesor, bude moct procvičit své schopnosti proti soupeři. Místnost bude samozřejmě otevřena celodenně, ale aby nešlo jen o zběsilé metání kleteb či zaklínadel, které byste třeba ani podle osnov neměli ještě znát, uskuteční se několikrát za rok souboje pod dohledem inspektora. Souboje pak budou dvojí:
a) Mohli byste se s někým jen tak domluvit na přátelském souboji a poprosit inspektory (kterými v tomto případě musí být vždy učitelé všech oborů, z jakých by pocházeli soupeři - nemusí být jen dva!!), aby na vás dohlídli, přičemž byste do hry vsadili nějaký počet bodů, které by vítěz dostal a poraženým by byly vzaty. Takovýto souboj by musel být ohlášen týden předem a přesné datum jeho konání by bylo po jeho uznání vypsané tady na nástěnce.
b) Můžete se však v soubojové místnosti s někým sejít zcela neplánovaně a nezávazně bez přítomnosti inspektora v době, na kterou by nebyl ohlášen žádný ze soubojů nebo turnajů, přičemž by však šlo pouze o trénink a nedošlo by k žádnému předání bodů.
c) Škola sama pravděpodobně bude vyhlašovat jednou za školní rok turnaj, který by probíhal, kdyby šlo vše dobře, zhruba týden. Jeho jméno je předem dané: Ludus veneficorum. Zde by však nešlo o přehazování bodů mezi studenty, ocenění by bylo dané školou. Zápisné do turnaje by však něco stálo, zhruba 5N. Narozdíl od soukromých soubojů, bitky v rámci LV by byly vždy duelové, čili jen pro dva zápasící. Přinést si s sebou můžete jakoukoliv zbraň dostupnou v běžném životě nebo v Morbusu (takže nevytahujte Excalibur nebo světelné meče) a nadále pak můžete používat jen ji a magii (především magii, neboť za každé správně užité kouzlo by se přičítaly body, ale LV ještě věnujeme vlastní článek, takže o tom později).


Kromě docházky, kroužků, soubojů a příspěvků do knihovny si Niterisky můžete vydělat ještě soutěžemi, hrami a obchodováním.
Ze SOUTĚŽÍ byla zatím na nástěnce vyhlášena jen jedna: o logo školy/oborů. V klubu Güll však již několikrát byla zmíněna i další soutěž: design pro knihovnu. Zadání je vcelku jasné: Do začátku dalšího školního roku můžete zaslat náhled svého designu pro naši knihovnu. Nemáme žádné konkrétní požadavky na barvy ani hlavní motivy, potěšilo by nás však, kdyby z designu bylo poznat, že jde o knihovnu - ba dokonce, že jde o magickou knihovnu!
Do HER se nyní zařadí i LV a s tím související menší souboje. Především však již brzy zveřejníme básnickou hru spočívající v doplňování veršů na dané téma ... Hry by byly většinou takovéhleho menšího charakteru, ale určitý počet bodů by také přinesly.
Na OBCHODOVÁNÍ tady máme Morbus, kde se zatím usídlil jen jeden "neznámý obchodník". Byli bychom však rádi, kdyby se toto nákupní centrum co nejdříve naplnilo obchůdky našich studentů a profesorů. Obchod tedy můžete od neznámého obchodníka buďto odkoupit a zcela převzít jeho prodejny a zboží s tím, že body byste dostávali až za vámi dodané zboží, které by se prodalo, nebo můžete založit vlastní obchůdek a "pronajmout" si vlastní parcelu, za kterou byste platili každý měsíc nějaký menší poplatek, ale výtěžek z každého zboží by už šel jen a jen vám. Zatím, doslechla jsem se, máme zájemce o založení jednoho nového obchůdku a to sice s oblečením. Učitelům by se pak naskytla nová možnost: žádat po žácích vhodné oblečení na exkurze.


PROSÍM, HLÍDEJTE SI ROZVRH SVÝCH HODIN!!!


Prozatím je to vše, přeji příjený víkend,

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jackelin Mandragor Jackelin Mandragor | E-mail | Web | 19. května 2013 v 8:37 | Reagovat

Měla bych zájem o ten kroužek..

2 Jackie Lewis Jackie Lewis | E-mail | 21. května 2013 v 15:32 | Reagovat

Měla bych zájem o kroužek. :)

3 Jackie Lewis Jackie Lewis | E-mail | 22. května 2013 v 13:45 | Reagovat

A mohla by být ta hodina až za týden? Já tady totiž toho 25. nebudu :)

4 NatySs Anett Sulai NatySs Anett Sulai | Web | 25. května 2013 v 17:20 | Reagovat

Kde se kroužek bude konat ? Zatím tu není učebna,tak nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama