Červen 2013

Loga oborů a školy - VYHLÁŠENÍ

30. června 2013 v 15:22 | Gana |  Hry a soutěže

Než se dostaneme k předávání vysvědčení - které se z technických důvodů pravděpodobně pošoupne - vyhlásíme vítěze naší soutěže o loga školy a jednotlivých oborů.

Zprvu to vypadalo vskutku bídně, účast téměř žádná, až na druhé vyzvání jste se k něčemu vyburcovali a odhodlali se nám zaslat své výtvory.

Nakonec jsme tedy měli z čeho vybírat, a tak máme tu čest představit vám rozmanitá loga, znaky, symboly - krásné obrazce vypracované různými styly a programy. A to je to, oč nám šlo. Aby každý obor měl svou vlastní duši, aby každé logo bylo jiné ... Spolu s logy taky uvedeme na pravou míru barvy oborů, o kterých zatím nebylo moc jasno - tuším, že napevno se dohodla jen červená u Bab Jag a dědů Jagů.

Logo, které bude reprezentovat celou akademii, nám zaslala Wiky Dream. Je jednoduché, ale výstižné, magické a zajímavé. Jak Sariel už zmiňoval, toto logo najdete pak i jako "vodoznak" na svých vysvědčeních.
Wiky za toto přidělujeme 70 Niterisek, neboť významně přispěla k vylepšení naší školy.

Další na programu jsou tedy znaky oborů. Opravdu mě těší, že každé logo je od jiného tvůrce, na druhou stranu mě mírně zklamalo, že všechny pochází od Divodějů. Zbylé obory pravděpodobně trochu zaspaly, ale nevadí, soutěží tu bude ještě dost. Celkem je to tedy 150 Niterisek pro Divoděje a konkrétně jde o 50 bodů pro Jessicu Saksonovou, 50 pro NatySs A. Sulai a 50 pro Raju L. Lavreyovou.


Znak Bab Jag a Dědů Jagů:
Barva oboru je tedy červená,
tvůrcem tohoto loga je Jessica Saksonová.

Znak Divodějů:
Jako barvu oboru jsme zvolili nakonec modrou,
logo pro Divoděje stvořila NatySs Anett Sulai.

Znak Mágofágů:

K barvě se vyjádřili tři Mágofágové a jednohlasně zvolili černou, barva oboru je tedy černá,
logo nám zaslala Raja Luthriela Lavreyová.


Všem moc děkujeme a jak už jsme zmiňovali, vaše práce bude pak viditelná i na vysvědčení.


Rovněž bychom chtěli připomenout, že probíhá soutěž o design pro knihovnu. Své designy nám můžete zasílat celé prázdniny, neboť knihovnu otevřeme až v září.

Vysvědčení

28. června 2013 v 16:02 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění
Ták, dokončil jsem podklady pro vysvědčení všech tří oborů - snad se vám budou líbit .. i když je mi jasné, že podstatnější pro vás budou ty známky. Ale bohužel nemohu říct, že by u všech byly úplně perfektní, takže prosím, nezapomeňte se dohodnout s vyučujícími na nějakém do/přezkoušení.

Jen bych rád podotknul, že jsem použil vybrané logo školy jako "vodoznak" vysvědčení a do zápatí listiny vložil vybraná loga oborů, která jste nám zaslali. 29.6. pravděpodobně odtajníme, kdo co vyhrál, a 30.6. vítězové těchto soutěží uvidí plody své práce na vysvědčení. A samozřejmě dostanou bodovou odměnu, která se započte do celkového součtu bodů oboru. Rovněž před prázdninami vyhlásíme vítězný obor - jde vskutku o napínavou bitvu mezi Mágofágy a Divoději! Vítězný obor nastoupí do dalšího školního roku už s nějakým bodovým bonusem a bude zapsán do připravované Síně slávy stejně jako nejlepší sběrači bodů. A napadlo nás, že tyto nejlepší sběrače bychom mohli i ocenit hmotnými dárečky, avšak zatím nevíme, co vybrat vhodného, takže až se rozhodneme, poprosíme všechny umístěné v Síni slávy, aby nám dali svou adresu a mohli tak obdržet nějakou menší pozornost - ostatně, vy aktivní, nám děláte velkou radost a jsme poctěni, že vás hra natolik zaujala a chytla. Chceme vám touto formou tedy poděkovat.A jak dopadla vysvědčení v reálné škole?

Dnes odpadají ZAKLÍNADLA

27. června 2013 v 14:51 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění
Většina z vás se teď ke konci školního roku naší akademii už příliš nevěnuje, ale kdyby si někdo vzpomněl, že má chodit na Zaklínadla, zklamu ho - dnes odpadají. Což znamená, že minule proběhla poslední hodina Zaklínadel.

Jen chci připomenout, že pakliže se už přihlásíte na nějaký předmět, měli byste si hodiny opravdu hlídat a chodit na ně - však výuka je tu pro vaše pobavení.

A pokud zapomenete, omluvte se aspoň posléze, je to slušnost!!A pokud byste už nechtěli do školy náhodou chodit, dejte nám taky vědět, ať s vámi zbytečně nepočítáme.

SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

24. června 2013 v 21:57 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění
Zakončovací slavnost proběhne tedy 28.6. 2013 od 17 hodin v klubu Güll! Vyhlásíme v ten den i vítězná loga školy a oborů, ale na předávání vysvědčení si budete muset počkat do 30.7., neboť ještě v pátek bude probíhat výuka. Poslední hodina v tomto roce bude tedy Vlastní přeměna, která je v pátek od 19:00!! Tedy po slavnosti!


Prosím, kontrolujte si všichni e-maily, které jste nám dali při registraci. Zasíláme na ně důležitá upozornění ohledně vašeho prospěchu - máme totiž pár studentek, u kterých hrozí propadnutí! Prosím, kontaktujte co nejdříve vaše vyučující, abyste se s nimi dohodli na známkách a případných zvláštních úkolech či přezkoušení!


Přeji krásný zbytek školního roku a hodně úspěchů do toho nového!

Info o Niteriskách, kroužku Grafikós a Kletbách

19. června 2013 v 19:43 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Tak už jsem konečně aktualizoval bodový stav k 3.6. - dřív to bohužel nešlo, neboť se jistá část učitelů musela potýkat s technickými problémy. A zjistil jsem, že za minulé období nebyly body sečteny úplně správně - více méně jsme každému oboru přičetli navíc asi 200 bodů, tudíž prosím Baby Jagy, aby se nelekly, že "klesly", neboť ve skutečnosti měl jejich bodový stav být do toho 5.5. asi 401 Niterisek.


A jak vidíte, žebříček zatím vedou Mágofágové, ovšem s velmi těsným odstupem od Divodějů, takže se vše ještě může změnit! Baby Jagy jsou bohužel trochu indisponované tím, že jim nyní hodiny často odpadaly.

Prosím, nezapomínejte, že se vám za absenci strhávají body, ovšem když se omluvíte včas, tak nikoliv. Takže když víte, že někam jedete na delší dobu, omluvte se, ať váš obor zbytečně nepřipravujete o Niterisky.


Body za všechny soutěže se přičtou v tomto posledním bodovacím období a body za příspěvky do knihovny, které můžete posílat na mail barryes@seznam.cz, budu přiděleny na začátku dalšího školního roku - ten začíná 1.9. 2013.


Co se týče kroužku Grafikós, vy, věrní žáci, jistě víte, že tuto sobotu odpadnul. Může proběhnout náhradní hodina, ale Jess neuvedla přesný termín, ptá se, kdy to vyhovuje vám. Takže prosím všechny, kdo se na tento kroužek zapsali, aby dali pod tento článek vědět, kdy se jim náhradní hodina hodí.


No a co se týče Kleteb, mám pro všechny Mágofágy poměrně smutnější novinku ... jistě jste zaregistrovali, že Kletby poslední dobou hodně odpadaly - Profesorka Mandragor hold neměla čas a v příštím roce jej pravděpodobně také nebude mít. Proto se místo učitelky Kleteb s největší pravděpodobností uvolní. Nevím, kde bych mohl najít kvalifikovanější Mágofážku, bude to pro školu jistě ztráta. Není to sice jisté, ale předběžně, než dostanu defintivní rozhodnutí, bych se chtěl studentů svého oboru, kteří již alespoň dvě hodiny Kleteb prodělali, zeptat, zda by se nechtěli tohoto postu zhostit a postoupit tak mezi profesorský sbor, i když jsme do pravidel psali, že to odporučujeme až po dostudování 3. ročníku. Bohužel asi nebudeme mít jiné zbytí. A pochybuji, že bych měl v příštím roce čas na dvě své hodiny a ještě dvě hodiny Kleteb.


Nezapomeňte si přečíst důležitý článek TADY!!
Večírek a Kletby budou ...

18. června 2013 v 21:49 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění
Tákže, protože tu drtivá většina z vás není 30.6., rozhodli jsme se "večírek" na rozloučenou v klubu Güll přesunout na 29.6., avšak s tím, že se obejde bez slavnostního předávání vysvědčení. Vysvědčení zveřejníme kolem 30.6., možná později, odkaz na něj vám přibyde určitě na profily a možná i do nějaké "síně slávy", kterou ještě zřídíme i kvůli vítězným oborům a nejlepším sběračům profesorům a žákům.

Problém je však s vysvědčením u žáků Kleteb - konkrétně u Philiss Devodier a Nikoláos Deeper. Tyto studentky totiž mohou propadnout, neboť 2x neodevzdaly úkol. Nyní mohou profesorce Mandragor napsat na email a domluvit se s ní na nějakém idnividuálním přežkoušení, aby mohly postoupit do druhého ročníku ... a nebo profesorka Mandragor přišla s nápadem, že by jí tyto studentky poslaly báseň o kletbách (záleží opravdu na vlastní fantazii), kterou by do 28.6. zaslaly na mail j.mandragor@gmail.cz!!
Je nutné se domlouvat takto, neboť všechny hodiny Kleteb už do konce roku ODPADAJÍ!!!


Pokud se nedohodnete, do dalšího ročníku nepostoupíte. Valle Nyklie vychází z Kleteb 3 - pokud by s tím něco chtěla udělat, může rovněž zaslat svou báseň nebo se domluvit na přezkoušení.

Co se Mytologie týče, mám o známkách vcelku jasno, akorát NatySs bych rád ještě přezkoušel.
PŘEČTĚTE SI PŘEDCHOZÍ ČLÁNEK, POKUD JSTE TAK JEŠTĚ NEUČINILI!!!Ke konci školního roku ...

15. června 2013 v 18:07 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Tak tedy, mám pro vás pár informací, které byste asi měli znát ... Začnu třídnicemi, neboť kolem 3.6. už měl být opět aktualizovaný stav bodů, ale protože mi asi tři třídnice stále chybí, nemůžu stav pozměnit, abych neuváděl chybné informace ... Jak jsem si všiml, nejčastější vaše výmluva, proč mi třídnice neposíláte, je, že nemáte nainstalované Officy, takže speciálně pro vás připomínám, že mně je úplně jedno, v čem to pošlete, klidně to jen vypište do mejlu nebo do poznámkového bloku, podstatné je, aby to obsahovalo údaje: přítomnost/absence žáků, známky žáků, datum hodiny a hlavně zdůraznit, jaká hodina byla nahrazovaná!! U kroužků pak ještě uvádějte celkový počet přihlášených žáků!


V příštím roce také plánujeme otevřít knihovnu, takže už nyní můžete zasílat na mejl barryes@seznam.cz své příspěvky. Čím vším můžete přispět, si přečtěte ZDE - první červený odstavec.

Rovněž nám můžete pro knihovnu zasílat návrhy vašich designů ... jde o soutěž, ale narozdíl od log se designy většinou užijí všechny, knihovnu můžeme ostatně kdykoliv zrekonstruovat a myslím, že menší obměny by hře jedině prospívaly.


O prázdninách, které nám začnou 1.7., budou probíhat porady vyučujících (jak profesorů, tak těch, co vedou kroužky), pro které zřídíme "sborovny", takže vás prosím, uveďte pod tento článek, kdy máte o prázdninách čas nebo naopak kdy jej opravdu nemáte, ať se nás sejde co nejvíce. A nezapomeňte pak přijít. ;) Rovnou víme, že porady nebudou 10.7.-15.7.


Už nám přišlo i více log do soutěží, takže v posledním týdnu, kdy bude ten školní život celkově volnější, dojde k vyhlášení.


Vysvědčení se bude předávat 30.6., kdy proběhne večer v klubu Güll i slavnostní zakončení školního roku a to pravděpodobně od 18:00. O víkendu 29.-30.6. se tedy už ruší veškerá výuka, poslední hodiny budou 28.6. a nejpozději do 29.6. nám zašlete třídnici. Pokud budete vědět, že tu ten poslední týden nebudete, pošlete třídnici s údaji od 4.6. do 28.6. s předstihem, ať nám všechny údaje sedí.


1.7. se rovněž otevírá registrace, takže můžete začít zvát své přátele. S vámi se všemi, kdo dostanete vysvědčení, se automaticky do dalšího ročníku už počítá, takže se nemusíte nikam znovu registrovat, pouze v případě, že byste chtěli přestat hrát, nám napište na mail ganapetrovna@seznam.cz své osobní údaje ze hry (obor, jméno, ročník) a důvod, ať víme, v čem se zlepšit. ;)


Zrovna tak bychom chtěli prodloužit školní rok ... Nyní jsme měli 3 měsíce na ozkoušení, abychom zjistili, zda vás hra zaujme, a jelikož se nám zdá, že poměně ano, můžeme se směle vhrnout na prodlužování - navrhuji 4 měsíce s tím, že by následujícíc školní rok byl od 1.9. do 31.12., prázdniny by pak byly do konce února a další školní rok by byl nikoliv od dubna (jako ten letošní), ale od 1.3. opět do konce června! ;)


A navykněte si prosím číst údaje tady na nástěnce - pokud si článek přečtete, vždy u něj zanechejte nějaký komentář, ať víme, že se to shledává s jakousi odezvou.Mytologie a Dračí srdce

8. června 2013 v 12:06 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

Náhradní hodina Mytologie tedy proběhne v neděli 9.6. 2013 od 20:00, nezapomeňte na ni!

A po dlouhé době by měl opravdu proběhnout dnes 8.6. i kroužek Dračí Srdce.

Mytologie - kdy bude náhradní hodina místo 10.6.?

6. června 2013 v 21:58 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění
Jak už tu bylo zmíněno, 10.6. nám odpadá Mytologie. Napadlo nás nahradit ji 5.6. místo Kleteb, avšak nikdo se tehdy nedostavil (což je podezřelé, když měla normálně proběhnout hodina Kleteb), takže Mytologie zase odsuneme. Tehdy na hodinu přišla pouze Alex a s tou nás napadlo nahradit hodinu v neděli 9.6. od 20:00. Prosím, vyjádřete se, zda vám to vyhovuje - pokud ne, napište čas, v jaký by vám to vyhovovalo spíš. Hodina nemůže proběhnout v pátek, sobotu, pondělí a úterý. Dál zatím netuším, ale pravděpodobně ani čtvrtek nebudu mít volný. Nebo můžeme mít opět příští týden dvouhodinovku - že bychom 17.6. začínali zase od 19:00.

Mimochodem jsem rád, že už se začínáte více zapojovat do soutěže o loga, nicméně připomínám všem ostatním, že soutěž probíhá do 10.6. Pro Mágofágy jsme tedy zvolili barvu černou, ale povolujeme i modrou - až podle provedení loga se pak rozhodneme pro definitivní barvu. Baby Jagy souhlasí s červenou - minimálně Sallari ano - ale o Divodějích zatím nic nevím, tak si prosím taky řekněte.
Taky připomínám, že logo můžete i nakreslit ručně, pakliže byste si nevěřili v grafice, ale nějak kvalitně je nafotili či naskenovali, ať je můžeme graficky zpracovat my.

Pro žáky KLETEB a MYTOLOGIE

4. června 2013 v 20:25 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění

Bohužel tuto středu 5.6. odpadá opět hodina Kleteb, neboť profesorka Jackelin má nyní příliš práce, ale v příštím týdnu by už měla hodina normálně proběhnout. Zda bude tato hodina nahrazena, zatím nevíme.

Rovněž však v pondělí 10.6. odpadá Mytologie, protože Sariel - ne že by už dopředu věděl, že zase zapomene - ale má také moc práce. Každopádně tato hodina určitě nahrazena bude a vy si vyberte, kdy ji chcete mít. Sariel navrhuje tuhle středu místo Kleteb, tedy 5.6. od 20:00. Vyhovuje?