Červenec 2013

Porada a nábor

26. července 2013 v 13:07 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění
Někteří z vás možná zaregistrovali, že na dnešní neděli byla půvdoně sjednaná další porada všech vyučujících. Nicméně jsme se ji rozhodli zrušit. Tedy ne úplně zrušit, ale spíš přesunout, takže porada proběhne až 4.8. 2013 od 17:00 ve sborovně. Nepředpokládáme, že byste měli úplně všichni zrovna v tuto dobu čas, kdo jej ale bude mít, nechť se prosím dostaví. Na této poradě už definitivně stanovíme rozvrh, ale především rozebereme teorii magie, kterou zde hodláme učit, tudíž považuji tuto schůzku za důležitější než všechny ostatní. Ještě vám ohledně ní rozešleme maily.


Další věc, která by vás mohla zajímat, je naše zdánlivá neaktivita. Pravda, není úplně jen zdánlivá, taky jsme chtěli měsíc prázdnin jen pro sebe. Nicméně od srpna zahajujeme zase plnou aktivitu, do čehož spadá i nábor nových studentů. V průběhu příštího týdne začneme obcházet blogy a nabízet blogerům, aby se k nám připojili. A já nyní prosím vás, naše stávající studenty a profesory, aby nám se sháněním trochu pomohli. Jde o to, že se nesnažíme jne bezmyšlenkovitě frknou reklamu na každý blog, který najdeme - stále jsme akademie, takže lpíme na nějakém výběru. Vloni jsem také dával pozvánky pouze na blogy, jejichž admini mě něčím zaujali. Byl bych rád, kdyby tomu letos nebylo jinak.

Důvodů, proč čekáme na srpen, je několik. Vypíchnu třeba hlavně zveřejnění rozvrhu pro oba ročníky, tudíž studenti budou spíš vědět, jak si mají plány časově rozvrhnout, ale také v tom hraje roli fakt, že když se člověk zaregistruje někam měsíc dopředu, hrozí u něj menší riziko, že na to zapomene, než kdyby se zaregistroval dva měsíce dopředu.

Přeji krásný zbytek prázdnin,
Pro první ročník zavádíme nový předmět!

8. července 2013 v 13:14 | Sariel |  Změny v rozvrhu

Abychom trochu sjednotili představy o magickém světě - tedy abychom si svá trzení navzájem nevědomky nevyvraceli - rozhodli jsme se zavést pouze pro první ročník povinně nový předmět s názvem Teorie kouzla. Tento předmět je pro studenty každého oboru, neboť se dotýká úplně všech zdejších předmětů, prolíná je a uvádí některá tvrzení na správnou míru.
Hodiny Teorie kouzla budou probíhat v ÚTERÝ od 19:00!! Povede je Raja Luthriela Lavreyová.Jinak velmi pečlivě stále pracujeme na rozvrhu pro oba ročníky, ke konci července by měl být zveřejněný.

Bohužel teď až do 15.7. nebudu mít přístup k internetu a paní ředitelka se pravděpodobně do té doby také nevrátí. Registrace se rozhodně neuzavírá, znamená to jen to, že pakliže nám napíšete nějaký dotaz, budete si muste na jeho zodpovězení počkat mminimálně do toho 15.7.


Pro nově se registrující

6. července 2013 v 18:12 | Sariel |  Novinky, oznámení a upozornění

S neskrývaným potěšením musím říct, že se nám začínají pomalu, ale jistě registrovat studenti do dalšího školního roku. Všem těm, co už se zaregistrovali, ale i těm, kteří nad registrací přemýšlí a váhají, bych chtěl připomenout, že o prázdninách (pravděpodobně na přelomu července a srpna, ale pak znovu i na konci srpna) budeme pořádat sešlosti kvůli seznámení se jednak s možnostmi hry, ale i se spolužáky v klubu Güll.
Na tyto oslavičky jsou samozřejmě zváni i studenti, kteří se k nám zaregistrovali i v březnu a nyní dokončili svůj první ročník nebo se rozhodli si jej zopakovat.

Možná jste si také u svých vysvědčení všimli nadpisu "Vidin Ail", rozhodli jsme se totiž s Ganou označit "magoniterisský školní rok" jako "Vidin".
Vidin [vidyn] má zpravidla 4 měsíce a v rámci jednoho roku se u nás na škole setkávají dva Vidiny. Z toho důvodu se ten začínající březnem a končící červnem označuje jako Vidin Ail a druhý, který začíná v září a končí prosincem, označujeme jako Vidin Gintaf. Pro vás to neznamená prakticky žádnou změnu, snažili jsme se jen o to, aby naše město chytlo svého ducha, ale také o to, aby se v systému dalo lépe vyznat.

Vysvědčení pro první ročník (Vidin Ail 2013)

5. července 2013 v 20:54 | Gana&Sariel |  Vysvědčení
Konečně přišlo, nač jste se pravděpodobně nejvíc těšili ... dobrá, dělám si srandu, nejvíc se musíte samozřejmě těšit na naši zábavnou výuku ... ehm ... totiž .. konečně pro vás máme výsledky vaší tvrdé práce. Někteří mohou slavit, někteří by se nad sebou měli trochu zamyslet ... samozřejmě aby nezpychli, neboť vysvědčení dopadla velice dobře. Všem vám moc gratuluji a doufám, že vám zápal pro věc vydrží i do příštích let.
Nyní můžeme přejít k předávání vysvědčení:


ad Descendere, Astra

Darkness, Alex

Devodierová, Philiss

Dream, Wiky

Halibell, Eleanor

Lewis, Jackie

Nyklie, Valla

Saksonová, Jessica

Sulai, NatySs Anett

Pro Philiss dodáme vysvědčení později, neboť se jí stále rozhoduje o známkáh z Alchymie, Kleteb a Zaklínadel.

Možná jste v tomto seznamu nenašli jména některých svých spolužaček, je to tím, že v tomto školním roce příliš nestíhaly a svůj první ročník si zopakují. Jedná se o studentky:

Jamie BloodRose
Nikoláos Deeper
Gabux Merried

Všechny tyto studentky mají právo se zaregistrovat pod novým jménem a nastoupit do jiného oboru. Zbylí studenti, kteří nebyli v tomto článku zmíněni, jsou ze školy pro neaktivitu vyloučeni.
Moc nás mrzí, že nás nakonec zůstalo tak málo, snad se to v příštím roce zlepší.

Ti nejaktivnější budou naopak zvěčnění v naší Komnatě vyznamenaných.

Jinak obory nastupují tedy do dalšího roku s následujícími body:
Baby Jagy: 100 N
Divodějové: 95 N
Mágofágové: 80 N


Komnata vyznamenaných

5. července 2013 v 20:34
Vítejte v komnatě vyznamenaných neboli naší síni slávy. Jen tady najdete všechny úspěchy zdejších oborů, studentů a profesorů.
Zveřejněny jsou tu i všechny pochvaly a vysvědčení.

VIDIN GINTAF 2013

Vítězný obor
Mágofágové
941 N

Nejlepší sběrač Niterisek z řad studentů
Rosamarie Hartrowá, M-1 (201 N)

2.-3. místo mezi studenty:
Wiky Dream, BJ-2 (131)
Eleanor Halibell, BJ-2 (70)

Nejlepší sběrač Niterisek z řad profesorů
Sariel von Gardarike, M (490)

2.-3. místo mezi profesory:
Sallari Alia, BJ (390)
Raja L. Lavreyová (260)

VYSVĚDČENÍ

Pochvaly
Pro Eleonoru Halibell, Alex Darkness a Sallari Aliu za designy pro knihovny.

VIDIN AIL 2013

Vítězný obor
Divodějové
1603 N

Nejlepší sběrač Niterisek z řad studentů
NatySs Anett Sulai, D-1 (466 N)

2.-3. místo mezi studenty:
Jessica Saksonová, D-1 (399)
Alex Darkness, M-1 (324)

Nejlepší sběrač Niterisek z řad profesorů
Agnes Krumlová, D (454)

2.-3. místo mezi profesory:
Sariel von Gardarike, M (411)
Sallari Alia, BJ (329)

VYSVĚDČENÍ

Pochvaly
Pro Wiky Dream za utvoření školního loga.
Pro Jessicu Saksonovou za design pro Morbus.
Pro Raju L. Lavreyovou, NatySs A. Sulai a Jessicu Saksonovou za utvoření znaků oborů.