Leden 2014

Registrace prodloužena do 5.2. + FAQ

26. ledna 2014 v 10:57 | Gana |  Novinky, oznámení a upozornění

Kvůli technickým problémům na straně některých učitelů jsme se rozhodli posunout zahájení školního roku raději až na 10.2., tudíž prodlužujeme i registraci a to až do 5.2. 2014.


Nově registrující chci však upozornit na pár věcí, na které se mě často ptáte:

1. Rozvrh, který je zde zatím uveden, není aktuální, jedná se o rozvrh ještě z předchozího školního roku. Aktuální rozvrhy pak všem prvákům rozešleme emailem (pravděpodobně na začátku února) a upozorníme na ně i tady na nástěnce. Změny budou pravděpdoobně jen malé, ale počítejte raději s tím, že nějaké budou.

2. Kroužek si u nás může založit každý, ale musíte mi zaslat alespoň přibližné osnovy a seznam zájemců, které jste si pro svůj kroužek našli. Upozorňuji, že pokud bude číslo menší než 3, pravděpodobně se kroužek neotevře.

3. Teorie kouzla je dobrovolně-povinný předmět pro všechny prváky. Znamená to, že když na něj nebudete moci z časových důvodů docházet, nebudou se vám odečítat body, ale musíte do kabinetu profesorce Raje napsat, že tam chodit nebudete. Kdo na tento předmět čas mít bude, tomu ho vřele doporučuji, neboť se zde člověk dozví vodítka k jiným předmětům - například k čemu jsou hůlky, jak pracují, jak vzniká kouzlo a tak podobně.

4. Pomůcky si můžete koupit v nákupním centru MORBUS. Funguje to tak, že napíšete do komentářů v dané sekci (hůlky, nožíky, nůžky apod.), o který předmět a za kolik Niterisek máte zájem, a během pár dní vám zakoupený předmět připíšeme do profilu.

5. Niterisky jsou body, které se získávají za různé soutěže, hry, vedení kroužků, ale také za docházku a aktivitu na hodině. I za známky se získávají Niterisky. Samozřejmě za špatné známky se odečítají a za neomluvenou absenci rovněž. Omluvenku napište do kabinetu vyučujícího nejdéle do týdne po hodině, an které jste nebyli.

6. Profil vám založíme většinou těsně před zahájením školního roku, abychom je mohli vytvořit všechny naráz. Buou na něm uvedeny údaje, jak se jmenujete,d o jakého chodíte oboru, jaké máte volitelné předměty a jaké pomůcky vlastníte. Nově vynecháme položku "věk".

7. Přestup do jiného oboru je možný, avšak pokud přestoupíte v průběhu roku, připravíte tak svůj stávající obor o jistý obnos bodů. Odhlášení ze hry je také možné, avšak byli bychom rádi, kdybyste nám vtakovém případě napsali na mail ganapetrovna@seznam.cz a uvedli důvod.

8. Přibrání nového předmětu ve vyšším ročníku je možné, avšak budete muset nastoupit do třídy s prváky. Znamená to, že pokud například studujete druhým rokem v oboru Divodějů a najednou se vám podle popisu přátel zalíbí třeba Kletby z oboru Mágofágů, budete muset nastoupit ne do druhého ročníku, ale do prvního. Případně byste mohli nastoupit s druháky, pokud byste udělali nějaké rozílové zkoušky, ale hádám, že takovou možnost si asi málokdo zvolí.

9. Knihovna je tu pro všechny, to znamená, že do ní může každý přispět svým dílem. Přijímáme povídky a básničky na jakékoliv téma, které souvisí s magií (může se to týkat i už jiných zavedených světů například Harryho Pottera, Pána Prstenů, Zeměplochy apod.), ale samozřejmě i téma týkající se Magoniterisu. Sestavujeme i magoniterisskou kroniku, kam může každý přispět svým opravdovým zážitkem z této školy. Všechny příspěvky posílejte na mail barryes@seznam.cz, kam můžete taky posílat své dotazy ohledně příspěvků do kihovny. Do předmětu vždy uveďte heslo "knihovna Magoniterisu" a do mailu své jméno a obor. Pokud budete pouze pasivním uživatelem knihovny, budete si muste zakoupit průkazku za 10N. Žádost o průkazku můžete zaslat ředitelce, zástupci nebo už i na zmíněný mail barryes@seznam.cz

10. Učebnice zatím nejsou zapotřebí, avšak někteří učitelé se pustili do sepisování svých vlastních "knih", které by vám měly pomoct zorientovat se ve výuce, pokud často chybíte, nebo vás zajímá něco navíc. Tyto knihy budou později k zakoupení v Morbusu a jejich zkrácené výtažky volně přístupné v knihovně.

Přeji hodně štěstí při hraní, snad u nás najdete dostatečné vyžití a něco nového se i dozvíte. :)